CERRAHİ TIP BİLİMLERİ

Ortopedi ve Travmatoloji

S.B. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği/Anabilim Dalı, merkez binada 3. katta yer almaktadır. Kliniğimiz toplam 28 yataklı olup altı yataklı 4 odamız ve iki yataklı 2 odamız bulunmaktadır. Hasta yatakları kumandalı olarak ayarlanabilir özelliktedir. Hasta başlarında merkezi oksijen, ve vakum sistemleri bulunmaktadır.

İkisi üniversite kadrosunda olmak üzere toplam 10 uzmanla hizmet vermekteyiz. Anabilim Dalımızda Medeniyet Üniversitesi kadrosunda biri profesör, diğeri doçent kadrosunda olmak üzere 2 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Bunun dışında Sağlık Bakanlığı kadrosunda biri eğitim görevlisi kadrosunda ve üçü de doçent olmak üzere toplam 8 uzman bulunmaktadır. Kliniğimizde ayrıca 11 asistan, 6 hemşire, bir veri giriş elemanı ve 5 personel  görev yapmaktadır.

Poliklinik hizmeti olarak; tatil günleri dışında her gün olmak üzere erişkin hastaların bakıldığı Merdivenköy binasında 2 oda ve çocuk hastaların bakıldığı çocuk hastalıkları binasında bir oda ile, ayrıca haftada iki gün de Çamlıca semt polikliniğinde poliklinik hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda merkez binada acil polikliniğinde 7 gün 24 saat şeklinde aralıksız olarak acil hastalara bakılmaktadır. Yaz dönemi dışında erişkin ameliyathanesinde her gün 2 masa, çocuk ameliyathanesinde haftada 2 masa ile ameliyatları gerçekleştirmekteyiz.

Kliniğimizde el cerrahisi ve omurga deformasyonları ameliyatları dışında diğer ameliyatlar başarı ile gerçekleştirilmektedir. Özellikle travma, eklem artroskopisi ve artroplastisi ameliyatları başarı ile yapılmaktadır. Açacak olursak:

  • Tüm kırık ve çıkıkların tedavileri
  • Artroskopik diz, omuz ve atak bileği ameliyatları
  • Her türlü eklem protezi ameliyatları
  • Omurga kırıkları
  • İyi huylu kemik tümörlerinin ameliyatları
  • Doğumsal kemik ve eklem anomalileri ameliyatları yapılmaktadır.

Öğretim Üyeleri:

Prof. Dr. Korhan ÖZKAN (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Fuat AKPINAR (Öğretim Üyesi)

Doç. Dr. Oğuz Şükrü POYANLI (Öğretim üyesi)

Doç. Dr. Abdullah DEMİRTAŞ (Öğretim Üyesi)

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Esat UYGUR (Öğretim Üyesi)

Asistanlar:

Dr. Birol AKTAŞ

Dr. Bahattin KEMAH

Dr. Tayyar ÖZSEFİL

Dr. Samet ERİNÇ

Dr. Burak ÖZTURAN

Dr. Mehmet Ali YAYLA

Dr. Mesut AKKAYA

Dr. Hayati KART